• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie sporo bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.