• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odwiedź Węgry!

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim państw w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – przecież całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na rzeczywiście idealne wczasy.
Niezwykle interesującym i równocześnie dość niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być bardzo interesująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, może zaoferować bardzo wiele wspaniałych zabytków które niewątpliwie zachwycą każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, gdyż niewątpliwie jest to kraj godny odwiedzenia!

Categories: Turystyka

Comments are closed.